Затверджено Порядок проведення НМТ в 2024 році

 

Міністерством освіти і науки затверджено Порядок проведення національного мультипредметного тесту в 2024 році.

Документ визначає основні засади підготовки та проведення НМТ для оцінювання результатів навчання вступників, які будуть використані ними для вступу до закладів вищої освіти.

Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану.

Участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або здобудуть її в рік проходження НМТ та зареєструвалися відповідно до вимог законодавства.

Мультитест складатиметься з трьох обовʼязкових предметів (українська мова, математика та історія України) та одного додаткового предмета на вибір – українська література, або біологія, або географія, або іноземна мова, або фізика, або хімія.

Усі 4 предмети вступники будуть складати в один день, двома блоками по 120 хвилин з невеликою перервою.

У 2024 році НМТ буде проведено під час основної та додаткової сесії тестування. Основна сесія розпочнеться у травні.

Участь у НМТ для вступників є безкоштовною.


Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ).

Враховуючи останні зміни в структурі робіт, викладачі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця запрошують ваших здобувачів освіти та вчителів узяти участь у серії вебінарів «Що буде на НМТ?» за таким графіком:

  • 23 лютого 16:00-17:30 вебінар “Що буде на НМТ з історії України?”
  • 26 лютого 16:00-17:30 вебінар “Що буде на НМТ з англійської мови?”
  • 27 лютого 16:00-17:30 вебінар “Що буде на НМТ з математики?”
  • 28 лютого 16:00-17:30 вебінар “Що буде на НМТ з української мови?”

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/sButrpg9T6H7aS2A9

Кожний зареєстрований отримає подарунок – збірку ТОП-10 помилок на НМТ з української мови.

Усі заняття в межах проєкту є безкоштовними.

 

Терміни реєстрації для участі в тестуванні, яка відбуватиметься дистанційно, будуть визначені пізніше.

Для успішної реєстрації на тестування вступнику необхідно буде створити свій персональний кабінет, внести до нього необхідні особисті дані та завантажити копії реєстраційних документів.

Також під час реєстрації вступник буде обирати перелік предметів для тестування та населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме учасник НМТ вступник у дні проведення іспиту.

Тестові аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами з під’єднанням до інтернету.

Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені Українським центром оцінювання якості освіти за чинними програмами ЗНО.

На виконання усієї тестової роботи буде відведено 240 хвилин.

Результати НМТ визначатимуться за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів шляхом переведення тестових балів учасників, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали за допомогою таблиці переведення, затвердженої Міністерством освіти і науки.

ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ

 

   8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.

   НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп’ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. 

Обов’язковими будуть:

  • українська мова (без літератури);
  • історія України;
  • математика;
  • ще один предмет на вибір.

 

 

 

   На вибір можна буде обрати предмет: 

  • українську літературу;
  • англійську мову;
  • іспанську мову;
  • німецьку мову;
  • французьку мову;
  • біологію;
  • географію;
  • фізику;
  • хімію.

   Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.

   Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв’язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.

   На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з’явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

   У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти. Проте Український центр оцінювання якості освіти планує після перемоги розгорнути низку обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Наступного року відбудеться пілотування інструменту ДПА після 4-го класу серед обмеженої кількості учнів. Нагадаємо, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, а потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.

   У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Бажаємо усім вступникам успіхів у підготовці до НМТ-2024!

HAKA3_MOH_222_2202