Школа №15 – базовий навчальний заклад Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України для експериментального впровадження моделі навчання  «1 учень – 1 комп’ютер».

 

Мета дослідно-експериментальної роботи – створення оптимальних умов для здобуття якісно нового рівня навчання, що забезпечить формування в учнів ключових компетенцій і навичок, необхідних для життя у ХХІ столітті. 

         Зрозуміло, що і засоби навчання сучасних дітей мають відповідати вимогам сьогодення. На допомогу підручнику й зошиту, ручці та олівцям має прийти сучасний цифровий засіб навчання такий як, наприклад, шкільний нетбук.  

 Нетбук дає можливість:  

 – проводити дослідницькі роботи,  

 – переглядати фільми,

 – отримувати оперативну інформацію;

 – розширює вибір підручників, посібників, літератури;

 – провести візуальні екскурсії;

 -перетворює процес навчання на захопливу гру;

– створює умови індивідуального контролю за учнями,  .

Про проект

Кожний учень має власний портативний комп’ютер — нетбук, який підключений до класної локальної мережі та Інтернету, з вільним доступом до освітніх ресурсів.

Головна мета уроків з використанням нетбуків — формування навчальної діяльності шляхом використання отриманих на традиційних уроках знань, умінь і навичок безпосередньо в інформаційно-комп’ютерному середовищі. При цьому організація таких занять не вимагає кардинальної перебудови навчального процесу, а його зміст ґрунтується на використанні дидактичних матеріалів типових навчальних програм 1—4 класів.

Основні переваги такого навчання:

– враховує вікові особливості учнів і їхні інтереси;

– використовується в навчальному процесі при вивченні загальноосвітніх дисціплін;

– сумісне з типовими навчальними програмами по цих предметах;

– для проведення заняття у звичайному класі вимагає наявності фахівця, що володіє мінімальними, найбільш поширеними та знайомими навичками роботи за комп’ютером;

– може використовуватися батьками в домашніх умовах;

– апробоване на практиці.

Заняття з використанням  ІКТ активно проводяться  на уроках математики, української мови, навколишнього світу, образотворчого мистецтва, трудового навчання і вимагає від учителів особливої підготовки.

Основні результати

Більше інформації щодо використання нетбуків у навчальному процесі можна прочитати тут :

http://1to1.iteach.com.ua/

http://ru.wikipedia.org/wiki/Classmate_PC

http://1to1donetsk.blogspot.com