Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Сумської міської ради здійснює успішну діяльність щодо виховання і навчання учнів, зміцнення їхнього здоров’я і фізичного розвитку.

 

     У школі працює сталий працездатний колектив учителів-однодумців. Із 71 педагогічного працівника вищу та першу кваліфікаційну категорію мають  56 учителів, звання «учитель-методист» – 4, «старший учитель» – 23 педагоги. У закладі працюють 7 вчителів, нагороджених нагрудним знаком «Відмінник освіти».

 

   Неповторна «П’ятнашка» –  результат напруженої, результативної роботи усього педагогічного колективу та директора школи, від зовнішнього вигляду школи до численних доль вихованців.  Замятіна Р.В. –   учитель з великої літери, друг та наставник. Завдяки тісній співпраці директора та педагогічного колективу навчальний заклад є одним із кращих загальноосвітніх закладів міста з потужними  новітніми інформаційними технологіями.

     

 

Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Сумської міської ради є  експериментальним закладом Всеукраїнського рівня, робота направлена на реалізацію таких навчальних проектів:

 • педагогічна технологія «Росток»;
 • експериментальна діяльність з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в умовах навчального середовища «Один учень – один комп’ютер» у рамках всесвітньої освітньої ініціативи Intel «World Ahead»;
 • дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)»;
 • експеримент всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти» (Е-bооk fог Sесопdагу еduсаtion (ЕВSЕ))
 • проект МОН України, Ради міжнародних досліджень та обмінів, МБФ «Академія української преси», StopeFake за підтримки Державного департаменту США та Міністерства закордонних справ та справ співдружності націй Великої Британії «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» (з квітня 2019 року).

 

 

   Пріоритетними  напрямами  науково-методичної та дослідницької роботи  в школі є впровадження вищезазначених експериментальних проектів: розробка і апробація нових навчальних програм та підручників, навчальних посібників.

Дослідно-експериментальна   діяльність була організована відповідно  до  наказів:

–  МОН України від 02.08.2006 р.    №590 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі Сумської загальноосвітньої школи №15 ім. Д. Турбіна Сумської області»;

–  МОН України від 02.02.2009 р. №54 «Про проведення  дослідно-експериментальної роботи з теми «Науково-методичні основи використання ІКТ у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень – 1 комп’ютер» на базі шкільних нетбуків»;

–  МОН України від 30.08.2017 року №1234 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)»;

– МОН України від 31.08.2018 року № 957« Про проведення експерименту всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти» (Е-bооk fог Sесопdагу едисаtion (ЕВSЕ)), серпень 2018 року — серпень 2021 року на базі КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 імені Дмитра Турбіна, м. Суми, Сумської області;

– лист МОН України від 24.04.2019 року №1/11-4124  «Щодо реалізації проекту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

 

 

Під керівництвом творчих, зацікавлених учителів була організована робота у міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських проектах.

 

Навчальні проекти:

– Всеукраїнська освітня інтерактивна технологія-проект «Вчи.ком.ua»  (учителі початкових класів., учителі англійської мови, зарубіжної літератури).

– Всеукраїнський проект для вчителів «Всеосвіта» (участь у міжнародній олімпіаді проекту» Всеосвіта Осінь 2018, Весна 2019».

– Всеукраїнський проект «На урок» Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок».

– Всеукраїнський  конкурс-рейтинг «Школа – джерело талантів» (щорічно беремо участь з 2016 року).

– Всеукраїнський інтернет-марафон від ВГ «Основа», «Хмарні сервіси в освітній діяльності».

– Всеукраїнський проект «Навчання в русі»

-Всеукраїнський проект «Інтерактивна школа творчого вчителя» (від видавництва «Ранок»).

 

Виховні проекти

 • Долучилися до Міжнародного проекту «Постійний рух».

 

 • Стали учасником Всеукраїнського конкурсу-проекту «На кращу модель школи з організації впровадження олімпійської освіти в освітній процес серед шкіл проекту «Олімпійська освіта».

 

 • Школу сприяння здоров’я запросили до співпраці з ДВНЗ «Університет менеджменту освіти НАПН України, лабораторія валеологічної освіти на громадських засадах під керівництвом Бойченко Т.Є., кандидата педагогічних наук, доцента.

 

 • Всеукраїнський проект захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю».

 

 • Міжнародний грантовий проект «Healthy school».
 • Всеукраїнський проект «Енергоефективні школи: нова генерація».

 

ПРО ШКОЛУ

 

  Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №15 Сумської міської ради щорічно бере участь у роботі Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та Міжнародної виставки освіти за кордоном «Word Edu». Має дипломи  І та ІІ ступеню, нагороджена   золотою та срібною медалями. Діяльність школи  представлена  на двох банерах «Сучасний заклад»,  «Робота школи сприяння здоров’ю» та на флаєрах.

 

 • Школа посідає щорічно І або ІІ місце серед загальноосвітніх закладів м. Суми за результатами участі в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, українознавчих конкурсах, ІІ-ІІІ етапах конкурсу -захисту робіт МАН. У 2019 році ІІІ місце в МАН, м. Київ, Глуходід Марія, секція «Фольклористика»,     керівник Сергієнко Н.В.

 

 • Щороку учні отримують стипендії міського голови, стипендію голови обласної державної адміністрації за навчальні та спортивні перемоги.

 

 • Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Покидченко Наталії Анатоліївни у закладі на високому рівні організоване військово-патріотичне виховання. Кожного року команда школи перемагає в міському, обласному, Всеукраїнському етапах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

 

 • Кожного року школа має переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», роботи учнів отримують призові місця у Всеукраїнському етапі.

 

 • Команда школи зі спортивного орієнтування – учасник чемпіонату світу, який проходив під егідою міжнародної асоціації шкільного спорту (ISC) з 28 квітня по 06 травня 2019 року в Естонії (керівник Постельняк С.А.). Учениця Бережна Дарія тримала ІІІ місце в естафеті. Командне місце – ІV.

 

 • Учні школи щорічно отримують перемоги   (до 100) к конкурсах різного  рівня.

 

 

           ГУРТОЖИТКИ У ЗАКЛАДІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНІ.

 

           Умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами на даний час не створені.

 

       Відповідно до ст.4 Закону України “Про освіту” держава забезпечує безоплатність повної загальної середньої освіти.

Оплата за навчання у закладі не передбачена.

Додаткових платних освітніх послуг заклад не надає.