Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри, що всі люди різні за своєю природою, але рівні у своїх правах.
Згідно з документом, толерантність – це повага, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності.
Що таке толерантність
За словами Тимура Левчука, толерантність — це життя без насилля та утисків: “Не йдеться про любов до всіх, відвідування маршів рівності тощо. Головне — ні на кого не нападати, не бити і не вирішувати особисті конфлікти через насилля.”
“Для мене толерантність — коли я приймаю іншого як рівного собі, але іншого. Від цього я вже вибудовую свою стратегію поведінки. Якщо мені не подобається як інша людина поводить себе зі мною, то я їй про це повідомляю, встановлюю певні правила і, за умови їхнього невиконання, я дистанціююсь. Якщо ж поведінка людини жодним чином на мене не впливає, то нехай робить як хоче”, — прокоментувала Зоя Гаркавенко.
“Як на мене, толерантність — свідоме сприйняття різноманітності світу. Зараз світ настільки різний, що толерантність стала не умовою демократії, а умовою самовиживання, співіснування. Всі розмови про толерантність мають починатися зі слів, що всі ми належимо до одного виду “людей із планети Земля”, — розповіла вона.
Поради батькам:
https://explainer.ua/rivni-ta-vilni-yak-ta-navishho-vchiti-ditej-tolerantnosti/
Рівні та вільні: як та навіщо вчити дітей толерантності?
Мультфільм про дружбу та толерантність:
Толерантність – це….
https://www.youtube.com/watch?v=GP3gcXtnfRo
https://www.youtube.com/watch?v=TrmhiLjCHgw
Корисні підказки. Як розуміти іншого