ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ

«МІШЕЧОК»

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ 

«SCHOOL RECYCLING WORLD»

(СКУЛ РІСАЙКЛІНГ ВОРЛД)

 

12 робіт учениці 9-А класу Кізенко Марії для конкурсу:

 

#schoolrecyclingworld   #мішечокSRW   #мішечок

 

          Ший торбинки, змінюй світ на краще та вигравай призи. Всеукраїнський проєкт «Мішечок» для учнівської молоді запрошує школярів стати частиною руху з популяризації доступних екологічних рішень. Наша мета – максимально замінити пластик та розвинути альтернативний напрямок відповідального споживання Земних ресурсів.

          З 6 квітня 2021 року ми заохочуємо шити екомішечки для користування в повсякденному житті та побуті. А також прагнемо, щоб використання цих торбинок стало щоденною корисною звичкою – альтернативним пакуванням  при покупці товарів.

 

           Запрошуємо заповнити анкету учасника  та поділитися вашим досвідом у соціальних мережах до 7 травня 2021 року й отримати  можливість виграти приз для себе і своєї школи

 

           Фінальні  результати проєкту оголосять 12 травня 2021 року та визначать переможців в індивідуальних та колективній номінаціях. Найактивніші та найкреативніші отримають призи від партнерів, а навчальний заклад, команду якого організатори визначать як переможця, отримає суперприз: комплект обладнання для сублімації 5в1 ПРОФІ (устаткування призначена для друку на футболках, подушках, пазлах, чашках, тарілках, кепках, чохлах для мобільних і багато іншого).  

          Результати проєкту опублікують в новинах на сайті www.schoolrecyclingworld.org

 

          Завдання проєкту: заохотити школярів та молодь виготовити мішечки (торбинки), що будуть екологічною альтернативою пластиковому пакуванню і сприятимуть поширенню екологічного мислення та звичок. В рамках проєкту буде проведений конкурс. У конкурсі можна брати участь колективно та індивідуально. Головні критерії конкурсу: кількість пошитих мішечків та їх використання в побуті, а разом з тим, здатність практично впливати на розв’язання екологічної проблеми. Враховується також креативний підхід, естетичне вирішення та рівень технічної реалізації. 

Щоб взяти участь у проєкті, заклади загальної середньої та позашкільної освіти мають:

  • проінформувати учнів про проєкт, опублікувати на своїх сторінках у соціальних мережах, месенджерах, платформах внутрішніх комунікацій та сайті навчального закладу інформацію про конкурс (додаток 2);
  • до 7 травня 2021 року виконати передбачене конкурсом завдання – пошиття мішечків; 
  • заповнити онлайн  форму https://forms.gle/N7gw8RcM5M9To5g78;
  • опублікувати інформацію про результат  реалізації проєкту на інформаційних ресурсах навчального закладу та відмітити сторінки організаторів: https://www.facebook.com/Schoolrecyclingworld, https://www.instagram.com/schoolrecyclingworld

 

          Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World». Конкурс відбувається за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру та за підтримки  генерального партнера – компанії PepsiCo Україна. 

 

          Актуальність реалізації проєкту. За даними ООН, щороку у Світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше ніж двісті років, а пластик – майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими. 

 

           Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави. В Україні Законопроєкт №2051-1 «Про заборону пластикових пакетів» прийнято у першому читанні. 

В контексті прийняття законопроєкту звучать цілком логічні питання: «А чим же замінити пакети?» Вихід є – багаторазові мішечки (торбинки). Молоде покоління – це та рушійна сила, що може пришвидшити незворотні процеси, які тривають у всьому цивілізованому світі. Молодь має всі ресурси, щоб розвинути екологічне мислення і популяризувати екологічну поведінку, а також навчити старших чомусь важливому і для них може новому.  

Переможці проєкту (конкурсу) будуть нагороджені під час урочистостей у своєму навчальному закладі. 

Контакти представника організаційного комітету проєкту: Аніта Жданова, (095) 731 96 40

 

Рятуймо планету разом!