КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 ім. Д Турбіна – школа, в якій використовують ЕОІР (електронні освітні ресурси), вона є учасником всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids).

          Мета проєкту – зробити навчання у початковій школі сучасним, поєднавши комп’ютерні технології та традиційні засоби навчання.

          Чому діти в школі на одних уроках нудьгують та ловлять ґав? А на інших захоплено слухають – і, як результат, розуміють предмет краще? Тому що вчитель зумів зацікавити та включити дитину в активну роботу, донести інформацію зрозуміло та задіяв усі канали сприйняття дитини – зір, слух, тактильні відчуття.

          Сучасний учитель не обмежений лише підручником. У нього з’явилися помічники – мультимедійні засоби навчання. В електронних підручниках нового покоління (електронних освітніх ігрових ресурсах – ЕОІР) вдало поєднуються тексти, аудіо, малюнки, анімація та інтерактивні завдання, створені у формі гри. Видавництво «Розумники» розробило 16 тисяч інтерактивних завдань для початкової школи з предметів «Українська мова» та «Математика». Також триває розробка підручників «Я досліджую світ» і «Мистецтво».

          Наші спостереження показали, що завдяки використанню освітніх ігор:

  • підвищується рівень успішності учнів та середній бал з математики та української мови;
  • зростає швидкість проходження та засвоєння нового матеріалу;
  • у дітей збільшується інтерес до вивчення базових предметів;
  • формуються предметні та ІК-компетентності;
  • розвивається логіка, пам’ять, стійкість та точність уваги, уява та креативне мислення.