Всесвітній день цивільної оборони

 

          Щорічно, з метою поширення знань про цивільну оборону (цивільний захист) та підвищення авторитету національних рятувальних служб, 1 березня відзначають Всесвітній день цивільної оборони.

          Первісним призначенням цивільної оборони був захист мирного населення в умовах військових дій. І зараз, поняття «цивільна оборона» звичайний громадянин сприймає виключно як символ військового часу. Але, на жаль, і в мирний час відбувається багато надзвичайних ситуацій, які часто бувають наслідками техногенних катастроф, природних катаклізмів, міжнародного тероризму. У служб цивільної оборони різних держав досить важке завдання – не лише запобігання та усунення наслідків цих подій, але і проведення роз’яснювальної роботи серед населення про те, як слід вести себе в подібних ситуаціях.

          Ця дата обрана не випадково. Адже 1 березня 1972 року була заснована Міжнародна організація цивільної оборони, а день підписання документа про створення організації став відзначатися як Всесвітній день цивільної оборони.

          Історія Міжнародної організації цивільної оборони почалася в Парижі, в далекому 1931 році. Тоді французьким генералом медичної служби Жоржем Сен-Полем з ініціативи кількох країн була заснована «Асоціація Женевських зон» − «зон безпеки». Головною метою заснування цієї організації стало створення у всіх країнах локальних зон безпеки. Через деякий час було вирішено перетворити цю організацію в Міжнародну організацію цивільної оборони.

          На сучасному етапі ця організація готує національні кадри з цивільної оборони, надає технічну допомогу по створенню і вдосконаленню систем попередження надзвичайних ситуацій і захисту населення.

          Цивільний захист починається з кожного із нас. Головне завдання кожної дитини – зберегти своє власне життя. А для цього є низка правил, які ви повинні виконувати. Це стосується усіх понять безпека – протипожежна, правила користування газом, правила поведінки на дорозі, безпека в Інтернеті і ще багато різних аспектів, про які вам розповідають ваші вчителі.

          Відзначаючи це день, бажаю усім учасникам освітнього процесу безпечного середовища, вміння прийняти правильне рішення в надзвичайних ситуаціях.